JAK SE STARAT O KRAVATY A MOTÝLKY

Kravaty nechávejte pověšené a rozvazujte je vždycky tak, jak jste ji zavázali. Tedy od posledního kroku vázání k prvnímu. Nerozvazujte kravatu vytáhnutím malého konce. Na vyrovnání kravaty většinou stačí, když ji necháte přes noc rozvázanou a pověšenou. Pokud na ní přece jen zůstanou nějaké záhyby, zkuste kravatu napařit žehličkou na střední teplotu a srolovat ji od malého konce a nechat den ležet.

Vlněné kravaty se rovnají samy a dobře, když dodržíte výše uvedený postup. Vlněné kravaty a motýlky je možné čistit pouze suchým čištěním, tedy zanést je do čistírny. Na vyrovnání případných skladů stačí napařit žehličkou, případně jemně vyžehlit na střední teplotu.

U bavlněných kravat i motýlků je potřeba počítat s tím, že se mírně krčí a nějaké to malé pokrčení je součástí looku. V části kravaty, kde je uvázaný uzel Vám pravděpodobně zůstane pokrčení. Pro odstranění pokrčení stačí žehličkou kravatu napařit a jemně zažehlit na střední teplotu. I bavlněné kravaty je nejjednodušší a nejlepší zanést do čistírny, ale dají se prát jemně v ruce na 30°C. Namísto ždímání kravatu vysušte ručníkem na rovné ploše a pak pověste. Po uschnutí je pořádně napařit a jemně vyžehlit na střední teplotu.
Bavlněné motýlky můžete bez obav vyprat v ruce na max. 30°C a pak vyžehlit na střední teplotu.


Menu